ВИДЕО: Фудбалот е преубава игра кога играат фудбалерите на Ајакс

Фудбалерите на Ајакс имаат максимални девет бодови по првите три кола во Лигата на шампионите/ фото: EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Холандскиот гигант Ајакс повторно ја воодушевува фудбалска Европа на стартот од новата сезона во Лигата на шампионте.

Ајакс во третото коло во ЛШ ја декласира Борусија Дортмунд во убедливи 4:0 и притоа и заедно со Баерн Минхен, Ливерпул  и Јувентус се единствените екипи кои имаат максимални девет бодови.

Натпреварот против Борусија беше исполнет со одлични потези, додавања, акции со кои ги залудеа противничките фудбалери, а ги воодушевија фудбалските фанови.
Уживајте во мајсториите на фудбалерите на Ајакс.

Видео на денот