ВИДЕО: Елмас и Наполи подобри и од „биковите“ во Торино

Елиф Елмас („Наполи“) доби минутажа и во победата над Торино/ фото: EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Фудбалерите на Наполи како гости го совладаа Торино со 0:1 во натпреварот од 36 коло во Серија А.

Стрелец на единствениот гол беше шпанскиот интернационалец Руи после една соло акција во 73 минута.

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас настапи од 77 минута како замена за Инсиње кој во 60 минута не реализираше пенал.

Со оваа победа играчите на тренерот Лучано Спалети ја задржаа третата позиција на табелата пред четвртопласираниот Јувентус, додека Торино е на 10 место со 47 бодови.

Во следното претпоследно коло „наполитанците“ на 15 мај дома ќе ја пречекаат екипата на Џенова.

Видео на денот