7 C
Скопје

ВИДЕО: Експлозии во две сириски рафинерии во близина на границата со Турција

Две силни експлозии се слушнале вечерва во северна Сирија во близина на градовите Ал-Баб и Јараблус, во близина на турската граница, јави државната телевизија Икбарија.

Експлозиите одекнале во локалните рафинерии за нафта во регионот, што е под контрола на борците поддржани од Турција и каде се присутни турски трупи, јавуваат британските медиуми.

Турција во февруарска офанзива против Даеш и ИСИС приведе 165 осомничени за тероризам

 

Прочитајте и...  Даниел Митов најверојатно ќе биде номиниран за нов бугарски премиер од партијата ГЕРБ, тврдат бугарски медиуми

Поврзани вести

Фаучи: Сите вакцини против ковид-19 одобрени во САД се безбедни

Слободен печат

Искра Михајловска: Архитектите се должни да помогнат да се избегнат итарпејовските манипулации при градењето и заштитата на објектите

Александра Бубевска

Индија со рекорден број на новозаразени, Мумбај се подготвува за целосно затворање

Слободен печат

Германски експерт предупредува: Полицискиот час е контрапродуктивен

Слободен печат

Ирската комисија почна истрага против Фејсбук откако беа објавени личните податоци на корисници

Слободен печат

Филипче до медицинските лица: Благодарност до сите заслужни за професионалноста, одговорноста и енергијата

Слободен печат

Остави Коментар