ВИДЕО: Дронот на Утрински брифинг над скопските улици, одржан најголемиот авто-мото настан земјава

Авто-мото настан Street Show, СРЦ „Борис Трајковски“ / Фото: Принтскрин / Утрински брифинг

Денес за време на гласањето за локалните избори, на скопските улици може да се забележи раздвиженост во сите општини. На страна од фокусот на локалните избори, денес на големиот паркинг пред СРЦ „Борис Трајковски“ дронот на Утрински брифинг го забележа најголемиот авто-мото настан во нашата земја

На настанот беа присутни 22 изложувачи со над 40 брендови кои се достапни на македонскиот пазар. Притоа, беа изложени секаков вид на возила, дел од нив за првпат прикажани пред очите на македонската јавност и имаа премиерни презентации.

Во рамките на настанот, присутните имаа шанса да се запознаат со голем број на новитети меѓу автомобилите, мотоциклите, четирициклите, комерцијалните возила и електричните скутери и мотори, а присутни беа и компании од индустријата на автомобилска галантерија и додатоци.