Ванда Нара донесе одлука во името на Икарди и го шокира Интер

Сагата околу Маури Икарди и неговата фудбалска иднина ќе продолжи и ова лето.

Аргентинецот сезона игра во ПСЖ како позајмен фудбалер од Интер, и со прикажаните игри ги натера челниците на францускиот тим да се обидат целосно да го откупат неговиот договор.

Во ПСЖ се подготвени да платат 70 милиони евра обесштетување и да му понудат на Икарди плата од 10 милиони евра по сезона, но се члини дека од тоа нема да биде ништо.

Според „Газета дело Спорт“ Ванда Нара, сопругата и менаџер на Икарди, вчера му соопштила на Леонардо, директорот на ПСЖ, дека нејзиниот сопруг не сака да остане во Париз, не се согласува на откуп на договорот и дека ќе се врати во Интер.

Оваа вест освен што го шокира Леонардо, поголем шок предизвика во Интер бидејќи и тренерот Антонио Конте и директорот Бепе Марота веќе го отпишаа Икарди иако има уште две години од договорот.

Прочитајте и...  Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Причина за ваквата одлука на одличниот напаѓач е неговата желба да игра само во еден клуб, Јувентус, но „старата дама“ која е во лоши односи со Конте и Марота, нема намера да плати 70 милиони евра колку што бара Интер.
Највисоката понуда на Јувентус минатото лето изнесуваше 50 милиони евра, но Марота веднаш ја одби понудата.

Сега пред Интер се само две опции, едната е да го држат на клупата во наредните две години и за тоа да го плаќаат 7.5 милиони евра по сезона, а втората е да попуштат и да го продадат на Јувентус за помала сума од таа што ја бараат во моментов, 70 милиони евра.

Прочитај повеќе

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат

Филмска приказна за ММА шампионот: Го малтретираа на училиште, а сега тој им се смее на Фејсбук

Слободен печат

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат