Ван де Бек негира договор со Реал Мадрид - Слободен печат

Ван де Бек негира договор со Реал Мадрид

Одличниот холандски репрезентативец и член на Ајакс, минатата недела се најде во центарот на фудбалската јавност бидејќи шпанските медиуми објави оти тој потпишал договор со Реал Мадрид.

Според известувањата, Реал Мадрид платил 55 милиони евра за трансферот на Де Бек кој по завршување на сезоната ќе се пресели на „Сантијаго Бернабеу“.

Но, самиот фудбалер во разговор за „Ас“ демантира било како договор со Реал Мадрид.

– Ништо не е официјално и не сум потпишал никаков договор. Состојбата не е променета. За мене се заинтересирани два големи клуба, Манчестер јунајтед и Реал Мадрид, но и Ајакс е голем клуб и во овие моменти не е потребно да се носат било какви одлуки – изјави Де Бек.

Прочитајте и...  Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 4 =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат