Валона под вода, плажите во Орикум и Јале уништени (ВИДЕО+ФОТО)

Од силното невреме синоќа беше опфатена и Албанија. Најмногу е погодено албанското крајбрежје. Топ Чанел јавува дека поплавени се неколку населби во Валона, додека врнежите со висок интензитет претставуваат закана за градот кој е на врвот на туристичката сезона.

И во плажите на Орикум има големи штети од невремето. Штети има и во Шенѓин, каде туристите утрово наидоа на оштетени возила. Во Скадар, Бурел, Круја од бурата снемало и струја. Проблеми од невремето имаше и во Берат.

Во Врдово, Поградец девет лица биле повредени во собраќајна несреќа, која според полицијата се мисли дека настанала како последица од невремето.

Синоќешната бура го погоди и Јале, Химара. Клан Косова известува дека ветриштата беа толку силни така што и дрвјата биле откорнати.

Прочитајте и...  Коронавирусот ги исплаши Кинезите: Во Шенжен забрането месо од кучиња и мачки
Klan
Klan

Сеуште не е информирано за повредени лица, но се дознава дека материјалните штети се големи. Жителите од овој регион велат дека не паметат оти некогаш се случувало вакво нешто во Јале.

 

Прочитај повеќе

Франција ќе воведе задолжително носење маски за цело население

Бојана Нојиќ

Полицискиот час го претвори Куманово во град на духови (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Во Србија вкупно 44 починати и 1.624 заразени лица од коронавирус

Слободен печат

Во САД користат крвна плазма од излекувани за лекување на новозаболени од Ковид-19

Слободен печат

Експлозија во зграда во Русија, еден мртов (ВИДЕО)

Слободен печат

Русија: Во јуни тестирање на вакцина за Ковид-19 на луѓе

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филипче: Петмина починати и 53 новозаразени со корнавирус во земјава

Слободен печат

Франција: Барател на азил уби двајца, а повреди седум минувачи со нож

Слободен печат

Чулев: 1322 лица не го почитувале ограниченото движење, 10 прекршувања за изолација, 157 за самоизолација

Слободен печат

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на коронавирус, извршена дезинфекција на објектот

МИА

Честитка од Спасовски, Шекеринска и Димитров за Денот на НАТО (ВИДЕО)

Слободен печат

Жерновски до Мицкоски: Да се прикажуваш како херој со лажни вести и да шириш дефетизам, е жалосно

Слободен печат