Tag : орикум

Вести Регион

Валона под вода, плажите во Орикум и Јале уништени (ВИДЕО+ФОТО)

Слободен печат
Од силното невреме синоќа беше опфатена и Албанија. Најмногу е погодено албанското крајбрежје. Топ Чанел јавува дека поплавени се неколку населби во Валона, додека врнежите...