Утре без струја дел од скопските општини – Слободен печат
ВестиСкопје

Утре без струја дел од скопските општини

Како што информираат од РЦУК по известување од „ЕВН Македонија", прекинот на снабдувањето со електрична енергија е поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

Без електрична енергија утре ќе бидат делови од општините Аеродром, Гази Баба и Кисела Вода.

Како што информираат од РЦУК по известување од „ЕВН Македонија”, прекинот на снабдувањето со електрична енергија е поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

Од 8 часот до 12 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од улица „Гаврил Радомир” во општина Аеродром, од 8 часот до 15.30 часот корисниците од дел од улица „Интернационални бригади” во општина Гази Баба, а од 9 часот до 12 часот, корисниците од улица „Фуштанска” до бр. 31 во општина Гази Баба.

Без струја од 11 до 15 часот ќе бидат корисниците од дел од улица „Борис Трајковски” (подулица 32) и дел од с. Усје (до гробиштата) во општина Кисела Вода.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close