Урнебесен одговор: Го храниме Криштопанс со ајвар

Ракометарот на Вардар Иван Чупиќ ја насмеа хрватска но и македонската јавност со одговорот за исхраната на Даинис Криштопанс кој на Загреб му даде пет голови.

Коментаторот на Хрватската телевизија ХТВ го праша крилото на „црвено-црните“ со што го хранат Криштопанс но не се надеваше на одговор кој ја насмеа како хрватска така и македонската јавност:

„Хахахаха.. со ајвар, со ајвар… хахахаха.. И со печурки… Реално, тој беше најдобриот играч, сезонава тој е локомотивата. Главен е и во напад и во одбрана“, рече Чупиќ.

Прочитајте и...  Американците прво го плукаа Ѓоковиќ, а сега кукаат за него откако е загрозен УС Опен

Прочитај повеќе

Реал на една победа до шампионската титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Премиер лига: Во 96 минута избега триумфот на Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека се бори за сите играчи

Слободен печат

Сетиен останува тренер на Барса, а наскоро нов договор за Меси!

Слободен печат

НБА: Расел Вестбрук позитивен на коронавирус!

Слободен печат

ЕХФ ги потсети ракометните фанови на победничкиот гол на Лазаров! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јувентус е блиску до потписот на „новиот Варан“

Слободен печат

Како до полни трибини: Пред секој меч за навивачите 22.000 бесплатни тестови!

Слободен печат

Иванишевиќ се опорави: Победа во пет сета!

Слободен печат

Полскиот репрезентативец Валчак до 2022 година во Вардар

Слободен печат

Антиќ, Мекејлеб и Илиевски во изборот на ФИБА Евробаскет „дрим-тим“!

Слободен печат

Бартомеу ги отвори картите: Нејмар не доаѓа во Барселона

Слободен печат