Уапсен познат српски хирург: На сопругата ѝ скршил четири ребра, ја давел со сајла и уринирал врз неа

Фото: БН

Познат доктор од Воено-медицинската академија во Белград на возраст од 48 години, кој е и потполковник во Војската на Србија, утре ќе биде спроведен на распит во основно јавно обвинителство поради сомнение дека ѝ нанел тешки повреди на сопругата, потврдија за „Новости“ од оваа институција.

Познатиот доктор, хирург од Академијата за медицински науки е приведен поради сомнение дека извршил семејно насилство, односно брутално ја претепал сопругата и ѝ нанел тешки физички повреди. Ѝ скршил четири ребра, а таа има и скршеница на надлактицата, како и бројни хематоми (модринки).

Според првичните информации, жената подолго време била жртва на психичка и физичка тортура. Но, таа најпрвин кажала дека со нејзиниот сопруг само се расправале.

Но, на крајот сепак призна дека трпела насилство, смртни закани и тепање, а сопругот долго време ја малтретирал, уринирал врз неа, па дури и ја давел со сајла.

На лекарот веднаш му бил одземен пиштолот што го поседувал.

Се уште не е позната причината за нападот, но неофицијално се наведува дека е љубомора.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот