Tag : хирург

Магазин

Популарниот доктор посвоил две девојчиња, а потоа почнал БИЗАРЕН ЕКСПЕРИМЕНТ: Уште од 10 години ги „разубавувал“ (ФОТО)

Слободен печат
Пластичниот хирург, д-р Мајкл Никол и неговата сопруга посвоиле две ќерки, а потоа таткото решил да ги употреби своите вештини и да ги „разубави“. Првата...
Вести Свет

ДОСЕГА 250 ПОТЕНЦИЈАЛНИ ЖРТВИ: Пензиониран хирург силувал малолетни пациенти!

Слободне печат
Француското обвинителство идентификувало 349 потенцијални жртви на пензиониран хирург осомничен за силување малолетни пациенти во речиси 30 години од својата работа. – 229 лица се...
Вести Свет

Екс-хирург обвинет за педофилија: Идентификувани се 250 потенцијални жртви, поднесени се 184 кривични пријави

Слободен печат
Мнозинството потенцијални жртви на поранешниот хирург се од регионот на Бретања, обвинителството од Ла Рошел се иззеде од предметот случајот во корист на тоа од...
Жена Магазин

Ана (43) со децении е во брак со хирург кој РЕДОВНО ЈА ОПЕРИРА и од неа прави СОВРШЕНА ЖЕНА: Еве како изгледа таа (ВИДЕО)

Слободен печат
Ана со децении редовно оди под скалпелот на својот сопруг кој од неа прави „совршена жена“, а еве како изгледа… Др. Филип Крафт (47) е естетски...
Еспресо Шоу биз

ЈА УНИШТИ СВОЈАТА УБАВИНА: И пластичните хирурзи во шок поради Меган Фокс (ФОТО)

Слободен печат
Еден естетски хирург изјавил дека Меган го затегнала челото, има импланти во јаболчниците и се обидела да ја „испегла“ секоја брчка која ѝ се појавила...
Жена Магазин

Србинките лудуваат по него: Најзгодниот српски хирург го запали Инстаграм

Слободен печат
Доктор Василиле, како што пишуваше и Дејли мејл, е еден од најубавите и најзгодни доктори во светот. По потекло од Цетиње, д-р Василие преку Инстаграм...
Вести Свет

Угледен француски хирург СИЛУВАЛ 250 деца – Ги злоставувал додека уште биле под АНЕСТЕЗИЈА

Слободен печат
Жоел ле Скуарне (66), кој е прочуен француски хирург за абдоменот од болницата „Жонзак“, силувал 250 девојчиња и момчиња, од кои повеќето имале само четири...
Вести Македонија

Чадиковски: Ја продолжувам мојата мисија да се грижам за моите мали херои, во подобри услови и подобар систем

Слободен печат
Детскиот кардиохирург Владимир Чадиковски вечерва на Инстаграм објави фотографија под која напиша дека е од времето кога здравјето на најмалите било пред личните интереси, политиката...