Твитерџиите му фаќаат сеир на Бујар Османи поради лошиот фотошоп на заедничка фотографија со Папата Франциск (ФОТО)

Вицепремиерот Бујар Османи по повод една година од првата посета на Папата Франциск во Македонија објави фотографија на социјалната мрежа Твитер, на која се гледа како тој се поздравува со Папата.

Сепак, еден месец подоцна, оваа фотографија стана причина за сеир на социјалните мрежи. Причината за тоа е лошиот фотошоп на фотографијата, откако македонските твитерџии ја пронајдоа оригиналната фотографија од моментот кога Бујар се поздравил со Папапата.

Оригиналната фотографија изгледа вака:

Тоа што вицепремиерот решил да ја објави оваа аматерски „средена“ фотографија на која се избришани останатите присутни, наредени се лажни плочки и на неговата глава останало уво како доказ дека ова не е оригиналната фотографија, стана поттик за шега на негова сметка на социјалните медиуми.

 

Прочитајте и...  Популарната серија „Animaniacs“ се враќа на малите екрани: Стивен Спилберг ги зафаќа актуелните теми во општеството (ВИДЕО)

 

Поврзани вести

ВИДЕО: ФФМ да иницира вклучување на ВАР технологијата во домашниот фудбал

Слободен печат

ВИДЕО: Бајден се збуни, го измеша Трамп со Буш и го нарече Џорџ

Слободен печат

Остри пораки на Ердоган до САД: Турција не е племенска држава

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Секој ден е нов пик, Венко Филипче го внесува системот во хаос

Слободен печат

Пораз на власта во Литванија: „Татковинска унија“ прогласи победи на парламетарните избори

Слободен печат

ВИДЕО: Стартува „Утрински брифинг“, Сашо Орданоски најави збогатена програма со нови содржини

Слободен печат

Остави Коментар