Три лица пријавиле физички напад – Слободен печат
Хроника

Три лица пријавиле физички напад

Насилството било извршено на две локации во Скопје и една во Гостивар.

На 13.07.2019 во 00.55 часот 47-годишна жена од Скопје пријавила дека на бул.Јане Сандански во трговски центар била физички нападната од поранешниот љубовник Љ.Т (55) од Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

На 12.07.2019 година околу 18,15 часот во Гостивар лишен од слобода е Ќ.Р. од Гостивар поради напад на полициски службеник при преземање на службени дејствија и против него ќе биде поднесена кривична пријава.

На 13.07.2019 год. во 01.40 ч. Ф.М (25) од Скопје пријавил дека на пред угостителски објект во Стара чаршија бил физички нападнат од три лица.Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close