ТРАГЕДИЈА: Загина камионџија во сообраќајката кај Петровец – Слободен печат
Хроника

ТРАГЕДИЈА: Загина камионџија во сообраќајката кај Петровец

Според овие информации, возачот, Д. Т. (36) од село Ржаничино починал на местото на насреќата.

Денеска попладне во близина на Петровец се случи сообраќајна несреќа, а од МВР потврдија дека едно лице загинало.

Во 18.48 часот пријавена е сообраќајна незгода во село Дрма, поточно на регионален пат помеѓу селата Идризово и Петровец, каде товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозо, информираат од МВР. 

Според овие информации, возачот, Д. Т. (36) од село Ржаничино починал на местото на насреќата.

По наредба на јавен обвинител телото ќе биде предадено на обдукција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close