ТРАГЕДИЈА: 28-годишно момче се удави во езерото „Младост“

Момче од Скопје (28) се удави попладнево во водите на велешкото езеро „Младост, а несреќата се случила околу 15.30 часот, кога момчето заедно со неговиот татко и уште неколкумина други луѓе се капеле во езерото, во близина на бродот „Панини“, објави Батали.нет.

Во еден момент, момчето потонало, но другите не забележале веднаш дека го нема. По извесно време почнале да го бараат, повикале и полиција, која пак, ја алармирала противпожарната единица до Велес.

„Денес околу 15.30 часот пријавено е дека во водите на езеро „Младост“, М. С. роден 1992 година од Скопје се удавил. Телото е извадено. Се врши увид на местото на несреќата“, соопшти МВР.

Прочитајте и...  Комбинирана настава спас за учениците од септември?

Прочитај повеќе

Сведоштво на наша сограѓанка: На 40 степени трчаа медицинските сестри во скафандери кога мајка ми се бореше за живот или смрт

Слободен печат

Над 12 милиони оздравени од ковид-19, бројот на заразени се движи кон 19 милиони

Слободен печат

Македонски државјанин учествувал во сообраќајка во Албанија, каде загина едно лице

Слободен печат

Потресни сведоштва од Бејрут: „Видов војна, снимав војна, ова е апокалипса“(ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Полицијата трага по момчето кое палеше во природа

Слободен печат

Скопјанец ја пронашол својата мајка почината

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Британскиот водечки советник за пандемијата: Вакцина против коронавирусот ќе биде достапна во 2020 и 2021 година

Слободен печат

Таксист краде пакет пиво од трафика во Карпош (ВИДЕО)

Слободен печат

Црно-бел предизвик на социјалните мрежи против родово базираното насилство: Се приклучи и дел од македонската естрада

Слободен печат

Осумнаесетгодишник ранет со остар предмет во Жена-парк во Тетово

Слободен печат

Комбинирана настава спас за учениците од септември?

Михаило Донев

Врие во ДУИ: Стравот од одење во опозиција е голем