ТОПЛОТНИОТ БРАН ВО САД НЕ ПРЕСТАНУВА: 40.000 жители на Њујорк останаа без струја! (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

ТОПЛОТНИОТ БРАН ВО САД НЕ ПРЕСТАНУВА: 40.000 жители на Њујорк останаа без струја! (ВИДЕО)

Со прекинот на струја најмногу се погодени жителите на Бруклин и Квинс.

Околу 40.000 жители на Њујорк немаат електрична енергија заради бранот жештина и влажност кој го погоди тој американски град.

Од 40.000, 20.000 се потрошувачи во Бруклин на кои струјата им е исклучена во неделата за да може комуналната служба да изврши поправки и да спречи поголеми исклучувања на електрична енергија, изјави градоначалникот на Њујорк, Бил де Блазио.

Во југоисточниот дел на Бруклин 13.000 потрошувачи добиле струја, пренесува агенцијата АП.
Со прекинот на струја најмногу се погодени жителите на Бруклин и Квинс.

Во тие реони се распоредени околу 200 војници, 100 генератори и 50 рефлектори.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close