ТОПЛОТНИОТ БРАН ВО САД НЕ ПРЕСТАНУВА: 40.000 жители на Њујорк останаа без струја! (ВИДЕО) - Слободен печат

ТОПЛОТНИОТ БРАН ВО САД НЕ ПРЕСТАНУВА: 40.000 жители на Њујорк останаа без струја! (ВИДЕО)

Околу 40.000 жители на Њујорк немаат електрична енергија заради бранот жештина и влажност кој го погоди тој американски град.

Од 40.000, 20.000 се потрошувачи во Бруклин на кои струјата им е исклучена во неделата за да може комуналната служба да изврши поправки и да спречи поголеми исклучувања на електрична енергија, изјави градоначалникот на Њујорк, Бил де Блазио.

Во југоисточниот дел на Бруклин 13.000 потрошувачи добиле струја, пренесува агенцијата АП.
Со прекинот на струја најмногу се погодени жителите на Бруклин и Квинс.

Во тие реони се распоредени околу 200 војници, 100 генератори и 50 рефлектори.

Прочитајте и...  Грчките пратеници го изгласа законот за додаток од 2.000 евра за секое новороденче

Прочитај повеќе

Либан нема да го екстрадира Карлос Гон во Јапонија

Слободен печат

Втор ден стручна дебата за законот за јавно обвинителство

МИА Агенција

МВР потврди: Немало подметната бомба во Сити Мол

Слободен печат

Граѓаните ќе може да се исклучат од системот за парно, ако докажат дека ќе се греат поефикасно

МИА Агенција

Британија може да загуби 19,5 милијарди долари годишно по излегувањето од ЕУ

Слободен печат

СЗО: Владите сами да одлучат дали сакаат да ги евакуираат своите граѓани од Вухан

Слободен печат

Остави Коментар

eight − 4 =

Прочитај повеќе

Најголема грижа за Европејците на интернет е безбедноста на личните податоци

МИА Агенција

Реакциите во Србија за одлуката на „1 од 5 милиони“ да излезат на изборите

Слободен печат

Дескоска: ВМРО-ДПМНЕ го бараа Јовевски, а не сакаат да го слушнат

Слободен печат

Обвинители влегоа во бугарската Државна комисија за организирање игри на среќа, приведени над десет вработени

Слободен печат

Повисоки цените на индустриските производи на домашниот пазар

Слободен печат

Потрошената енергија во ноември е 64,2 отсто од домашно производство

Слободен печат