Топ 10 манекенки кои ја одбележаа 2019 година! (ВИДЕО)

YouTube каналот Ojitoverde“ избра топ 10 манекенки за оваа година.

Овие манекенки и топ-модели ја одбележаа годината носејќи ги највпечатливите модни парчиња на најдобрите ревии од страна на најпознатите модни дизајнери. За време на изборот во предвид се земаа бројот на отворања и затворања на ревии, носење креации, заработка, популарност во медиумите и на друштвените мрежи.

Како најдобри оваа година, кои ги освојуваа модните писти беа: Каја Гербер, Виториа Церети, Бела Хадид, Џиџи Хадид, Адут Акеч, Кики Вилемс, Фарета, Луна Биџл, Риане Ван Ромпаеи, Грејс Елизабет, Кендал Џенер, Крис Грикаите, Фран Самерс, Ребека Леигт и Анок Јаи.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат