ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ЗА ЈУТЈУБ-ЅВЕЗДАТА: Лажел дека симнува црна магија, земал многу пари за тоа! – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ЗА ЈУТЈУБ-ЅВЕЗДАТА: Лажел дека симнува црна магија, земал многу пари за тоа!

Во редакцијата на српски „Курир“ се јавиле многу луѓе кои се сетиле на сега популарната јутјуб-ѕвезда, но немале многу пофални зборови.

Јутјуб-ѕвездата Зоран Шумадинац наводно некогаш се претставувал како бајач кој симнува црна магија преку аура.

Во редакцијата на српски „Курир“ се јавиле многу луѓе кои се сетиле на сега популарната јутјуб-ѕвезда, но немале многу пофални зборови. Тие всушност ги разоткриле лагите и измамите. Еден читател на изданието тврди дека му платил на Зоки Шумадинац дури 3.000 евра, за по некое време да сфати дека е измамен.

Жители на родното село на Зоки, Наталинци, тврдат дека изведувачот на „Аутотјун“ ги ограбил и сопствениците на тамошна земјоделска аптека.

Зоран Шумадинац имал и свој сајт на кој објавувал статии, хороскопи, се претставувал и како терапевт, а тврдел и дека ги добил моќите откако преживеал клиничка смрт.

Toj пак, ги демантира сите овие тврдења, но не одрекува дека работи со биоенергија.

Принтскрин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close