6 C
Скопје

Тешка сообраќајна незгода во Радовиш: Пешак се здоби со телесни повреди

 На 23.02.2021 во 12.30 часот на ул.„Плачковица” во Радовиш, патничко возило „бмв”, со австриски национални ознаки, управувано од А.К.(38) од Радовиш удрило во малолетен пешак.

Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани  во Медицински центар Штип, а увид на местото на незгодата извршила екипа на Полициска станица Радовиш.

Прочитајте и...  Истражување: Луѓето кои биле заразени од ковид-19 не се целосно заштитени од повторна инфекција

Поврзани вести

Вучиќ: Србија ќе биде велесила во производството на вакцини

Слободен печат

Лекарот на Навални предупреди дека неговото здравје се влошува

Слободен печат

ВИДЕО: Пентагон потврди, објавената снимка со НЛО е вистинска

Слободен печат

Чешка протера 18 руски дипломати, обвинети се дека работеле за специјални служби

Слободен печат

Вучиќ за нон – пејперот на Јанша: Ниту сум видел мапа, ниту пак план – се залагам за постојните граници

Слободен печат

Веља Невоља и Месар во паника: Пронајдена ДНК трага од нивна жртва – мислеа дека ако „нема тело – нема дело“

Слободен печат

Остави Коментар