Тепачка во соблекувалната на Интер?

Интер на разочарувачки начин на отвори сезоната во Лигата на шампионите, играјќи само 1:1 против Славија Прага на „Џузепе Меаца“. Фудбалерите на Интер дури и се спасуваа од пораз, бидејќи голот го постигнаа во последните моменти од средбата.

Навивачите и фудбалерите очекуваа дека добрите игри во Серија А каде Интер има три победи во трите натпревари, да се повторат во ЛШ, но на крајот освоија само еден бод и токму првиот неуспех донесе нервоза во соблекувалната.

Според „Газета дело Спорт“, Ромелу Лукаку уште на полувремето побара од соиграчите да играат поофанзивно и да ги следат тактичките замисли на тренерот Антонио Конте. Неговиот настап не му се допадна на Хрватот, Марсело Брозовиќ, кој помисли дека напаѓачот го прозива токму него.

Прочитајте и...  ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ за Бриж, ФК Копенхаген го шокираше Селтик! (ВИДЕО)

Брозовиќ веднаш станал и тргнал кон Лукаку за да го удри со глава. Поголем инцидент спречиле соиграчите, кои ги раздвоиле двајцата фудбалери пред да настане поголем инцидент.
Лукаку го одигра целиот натпревар, додека Брозовиќ беше заменет во 71. минута со Николо Барела кој во втората минута од судиското продолжение го постигна голот за израмнување.

Прочитај повеќе

ТРАГЕДИЈА: Загина аргентински олимпиец

Слободен печат

Фановите на ФК Лос Анџелес им оддадоа почит на Коби и Џиџи (ФОТО)

Слободен печат

Олимписки и светски шампион суспендиран на осум години поради допинг

Слободен печат

Македонија домаќин на ракометно јуниорско СП

Зоран Спасоски

Последна шанса за Кутињо во Баерн 

Слободен печат

Коронавирусот го запира и спортот во Македонија!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сакраменто прокоцка 19 поени, Лејкерси силни и без Леброн (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ за Бриж, ФК Копенхаген го шокираше Селтик! (ВИДЕО)

Коминовски Фидан

Доколку сте типувале на Вулверхемптон, подобро НЕ ГЛЕДАЈТЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Никако да запрат поразите на МЗТ во АБА2 лигата

Крај во Лига Европа за Ристовски и Спортинг Лисабон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Брзи лекции во Дубаи: Дали Ѓоковиќ го игра најдобриот тенис во кариерата!? (ВИДЕО)

Слободен печат