19.8 C
Скопје

Талески: Дополнителен мотив ни беа „плукачите“ по нас

Филип Талески во победата над Исланд учествуваше со четири голови кои ги постигна во последните 10 минути со што има огромен удел во историската победа над Исланд.

– Секогаш сакам да бидам еден од носителите на репрезентацијата. Револтиран сум од македонската јавност која плука по нас, но тоа дополнително ме мотивира. Можам и умеам да играм ракомет и го докажувам тоа на теренот. Исто така им благодарам и на сите оние кои ме поддржуваат. Задоволни сме од овој натпревар и оваа победа. Примивме многу голови, но и дадовме многу. Во првите 10-15 минути игравме послабо во одбраната, но потоа во второ полувреме сменивме од 5-1 во 6-0, се договоривме повеќе да се концентрираме на средината и да бидеме трпеливи во напад. Тоа донесе и резултат – изјави Талески.

Поврзани вести

Франција има една победа на ЕП, но и натаму е најголем фаворит за шампионската титула!

Слободен печат

Класика на „Вембли“: Ги дознавме сите осминафинални двојки на Европското првенство!

Слободен печат

ВИДЕО: Германија „преживеа“ во Минхен, Роналдо е синоним за рекорди!

Слободен печат

Клуб од шпанската „Ла Лига“ со интерес за Дарко Велковски!?

Слободен печат

Ја победија само Македонија – Украинците се најголемите „среќници“ на Евро 2020!

Слободен печат

ВИДЕО: Ѓоковиќ „гази“ и во двојки, крај за првите носители на турнирот во Мајорка!

Слободен печат

Остави Коментар