• зоки фаци

ВИДЕО | „Повторно немате свој став за Украина“: Зоки Фаци ги искритикува јавните личности во Македонија

Естрадниот новинар Зоран Василевски, попознат на јавноста како Зоки Фаци, ја искажа својата поддршка до украинскиот народ откако пред три дена руските трупи ја нападнаа Украина. „Да бидам искрен, Путин ми беше симпатичен како политичар, но по ова што го направи со Украина ми стана одвратен. Не е нормално да има војна во 21 век“, …

ВИДЕО | „Повторно немате свој став за Украина“: Зоки Фаци ги искритикува јавните личности во Македонија Read More »