Tag : златна копачка

Спорт Фудбал

Најдобриот стрелец во Европа ја има најубавата поддршка која ја освои на неверојатен начин (ФОТО)

Слободен печат
Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, имаше неверојатна сезона во која стана најдобар стрелец и ја освои златната копачка. Одличниот напаѓач кој речиси до крајот на...
Спорт Фудбал

Италија по пауза од 13 години го има најдобриот стрелец во Европа

Слободен печат
Пред последното коло во Серија А кое се игра викендов, Чиро Имобиле се наоѓаше на првото место на листата на најдобри стрелци со 35 гола,...
Спорт Фудбал

Премиер лига: Де Брујн рекордер, Варди со „Златната копачка“!

Слободен печат
Откако ги објавивме сите учесници во Лигата на шампионите и Лига Европа, познат е и освојувачот на „Златната копачка“ во Премиер лигата. Со Лестер не...
Спорт Фудбал

ФИФА нема да ги прогласува најдобрите за 2020 година

Слободен печат
Светската фудбалска федерација (ФИФА) поради пандемијата на коронавирусот објави дека нема да ги доделува наградите „The Best“ за најдобрите фудбалери во годината. Манифестацијата требаше да...
Спорт Фудбал

Нова „Златна копачка“ во рацете на Меси! (ВИДЕО)

Слободен печат
Минатата сезона аргентинската фудбалска ѕвезда постигна вкупно 36 голови за Барса во шпанската „Ла Лига“. По шестипат Лионел Меси ја освојува наградата за најдобар стрелец,...
Спорт Фудбал

Рекордна шеста „Златна копачка“ за Лионел Меси

Коминовски Фидан
Играчот на Барселона ја освои својата рекордна шеста „Златна копачка“, трета по ред. Оваа сезона во 34 натпревари од „Ла Лига“ имаше вкупно 36 голови....