• жорди алба

Ултиматумите на Лапорта: Отказ, раскин на договор, суд или трибини

Долговите на шпанскиот гигант се поголеми од една милијарда, а клубот сега ќе беше банкротиран доколку на чело остана поранешниот претседател Хосеп Марија Бартомеу, а на негово место не дојдеше Жоан Лапорта. Останувањето на Бартомеу ќе значеше заминување на Лионел Меси и со тоа клубот дефинитивно ќе банкротираше. Лапорта се врати на претседателската функција во …

Ултиматумите на Лапорта: Отказ, раскин на договор, суд или трибини Read More »