Tag : жоао феликс

Спорт Фудбал

Колку вредат најдобрите фудбалери, историско понижување за Меси и Роналдо

Слободен печат
Кризата предизвикана од коронавирусот жестоко ќе го погоди фудбалот, а последици ќе има и за најдобрите фудбалери на денешницата. Фудбалот е во карантин речиси еден...
Спорт Фудбал

Де Лихт е најголемиот фудбалски талент за 2019 година! (ФОТО)

Слободен печат
Одбранбениот играч на Јувентус, Матијс де Лихт е прогласен за најдобар млад фудбалер на светот. Холандскиот дефанзивец имаше неверојатна сезона со Ајакс, а благодарение на...
Спорт Фудбал

Како играат 10. најскапи фудбалери од летниот преоден рок: Најевтиниот растура, а најскапите разочаруваат (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалските гиганти во желбата за освојување на трофеите или пак враќање на старите патеки, не штедат средства за засилувања во преодните рокови, но ниту тоа...
Спорт Фудбал

„Тутоспорт“: Елмас во друштво на Клајверт, Жоао Феликс, Донарума..! (ФОТО)

Слободен печат
Оваа престижна награда ја доделува популарниот италијански весник „Тутоспорт“, лани освојувач беше Матијс де Лихт кој летово направи трансфер од Ајакс во редовите на Јувентус....
Спорт Фудбал

Јуве и Роналдо на „колена“: Еве зошто Атлетико го плати 126 милиони евра! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска на „Френдс“ арената во Стокхолм (Шведска) екипата на Атлетико Мадрид славеше со минимален резултат 2:1 (2:1) против составот на Јувентус. Сите голови беа реализирани...
Спорт Фудбал

Атлетико доби нова „седумка“

Слободен печат
Најскапото засилување во историјата на Атлетико Мадрид конечно е претставен на „Ванда Метрополитано“. Португалската сензација во Атлетико пристигна од Бенфика и тоа за рекордни 126...
Спорт Фудбал

Атлетико го промовираше најскапото засилување во историјата (ФОТО)

Слободен печат
Шпанскиот клуб не размислуваше многу, ја активираше откупната клаузула од 126 милиони евра и прв дојде до 19-годишниот Феликс. Феликс е најскапото засилување во историјата...
Спорт Фудбал

Сензационални 126 милиони евра за Жоао Феликс!

Бенфика објави дека понудата доаѓа од страна на Атлетико Мадрид, но истата не е се уште официјално прифатена ниту одбиена. Шпанскиот клуб има намера ова...
Спорт Фудбал

Атлетико Мадрид утре го руши рекордот

Слободен печат
Атлетико Мадрид до утре треба да го реализира најголемиот трансфер во историјата на клубот, пишува „Марка“. Според весникот, Атлетико успеал да се договори со португалската...