4 C
Скопје

Tag : Жерар Депардје

Магазин Магазин слајдер Сцена

Депардје по обвинувањето за силување се брани: Нема доказ, јас сум невин и немам од што да се плашам

Слободен Печат
Во интервју за „Ла Република”, францускиот актер Жерар Депардје целосно ги негира обвинувањата за силување, јави дописникот на МИА. Ова е првпат тој јавно да...
Вести Магазин Свет Слајдер Сцена

Актерот Жерар Депардје бил обвинет за наводни силувања: Нападнал млада актерка

Слободен Печат
Жерар Депардје, 72-годишен жив споменик на француската кинематографија, беше обвинет на 16 декември за „силување” и „сексуален напад” што тој, наводно, го извршил во летото...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Истрагата против Жерар Депардје се повторува поради наводното силување на девојка скоро 50 години помлада од него

Слободен Печат
Славниот актер беше обвинет за силување во 2018 година, но немаше доволно докази против него. Истрагата за силување против францускиот актер Жерар Депардје (71) ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатиот актер ја промени верата: Жерар Депардје премина во православни и направи крштевка во Париз! (ФОТО)

Васко Спасоски
Еден од најпознатите француски актери, Жерар Депардје, во петокот, на 4 септември, премина во православната вера и направи крштевка во руската црква Александар Невски во...