Tag : жарко караџовски

Вести Македонија Слајдер

Караџовски: Покачена температура, отежнато дишење и сува кашлица се првите симптоми на Ковид-19

МИА Агенција
Епидемиологот од Инситутот за јавно здравје д-р Жарко Караџовски на денешната видеосесија во Владата ја појасни клиничката слика на пациентите заболени со вирусот Ковид-19. –...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски: Нема да ги одложуваме манифестациите, ќе ги следиме препораките на Кризниот штаб

Премиерот Оливер Спасовски по првиот регистриран случај на заболен од коронавирус рече дека нема место за паника и хистерија во однос на откривањето на овој...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Караџовски: Едно позитивно лице не значи ризик за населението, медицинските служби се подготвени

МИА Агенција
Потврден е првиот случај на заболен од коронавирус во земјава. Станува збор за пациентка, родена 1970 година од Скопје, која одреден период престојувала во Италија....
Вести Македонија

Караџовски: Нема потреба да се прекине наставата во училиштата поради грипот

Слободен печат
Нема потреба од спроведување драстични мерки за прекинување на наставата во училиштата, бидејќи за да се прекине настава потребно е да се донесе одлука на...