6 C
Скопје

Tag : згаснување

Спорт Фудбал

Згасна фудбалски второлигаш во Македонија!

Слободен печат
Tажна вест за македонскиот фудбал, за фудбалот во с. Форино и целиот Гостивар, исчезна фудбалски клуб со 42-годишна традиција. Денеска Вардар Форино требаше да го...