6 C
Скопје

Tag : земји во развој

Вести Свет

Гутереш: Простување на долговите и на земјите во развој

Слободен печат
Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш денеска упати апел на земјите во развој да се понуди простување на долговите поради пандемијата од коронавирус, а од...
Вести Свет

Папата Франциск формира итен фонд за помош на земјите во развој

МИА Агенција
Папата Франциск формира итен фонд за помош на подрачјата зафатени со коронавирусот во земјите во развој, соопшти денеска Ватикан. Во соопштението се наведува дека папата...