28.8 C
Скопје

Tag : здружение на прволигаши

Кошарка Спорт

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски
Кошаркарската сезона во Македонија ќе започне на 10. октомври, откако здружението на прволигаши и челниците на Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) на вчерашниот состанок се...
Кошарка Спорт

Кошаркарската сезона стартува на 10. октомври

Слободен печат
Новата натпреварувачка сезона 2020/2021 во Првата лига-мажи наместо на првобитниот планираниот термин 3. октомври, ќе почне седум дена подоцна, односно на 10. октомври. Ова е...
Кошарка Спорт

Првата кошаркарска лига со 12 екипи

Слободен печат
Челниците на кошаркарската федерација предвидени од претседателот Перо Антиќ денеска одржаа работен состанок со претставници од Здружението на Прволигашите односно клубовите кои ќе бидат дел...