24.8 C
Скопје

Tag : здравствено осигурување

Вести Македонија Слајдер

И тие без здравствено осигурување може да се пријават за вакцина

Граѓаните кои од некоја причина немаат здравствено осигурување, не го губат правото да се вакцинираат против ковид-19 и можат како и сите останати да се...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: МНР да одговори зошто дипломатите немаат здравствено осигурување

Слободен печат
Опозицијата бара Министерството за надворешни работи да кружи како „киша око Крагујевца” и да одговори зошто дипломатската мрежа и администрацијата во МНР со месеци немаат...