7.9 C
Скопје

Tag : здравствени протоколи

Кошарка Спорт

Ново одложување во НБА, играчите гневни: Се потиме еден покрај друг на теренот, а не смееме да излеземе од соба

Слободен печат
Коронавирусот им прави огромни проблеми на НБА екипите, а лигата е принудена да одложува натпревари. Последен натпревар кој е одложен е дуелот помеѓу Атланта хоукс...
Кошарка Спорт

Кошаркарите како затвореници, НБА ги менува протоколите за да ја спаси сезоната

Слободен печат
Зачестениот број на кошаркари кои се позитивни на коронавирус поради што се одложуваат натпреварите, го натераа првиот човек на НБА лигата, Адам Силвер да реагира...
Вести Економија

ВИДЕО: Инспектори роварат по кафулиња и ресторани, казни за многумина

Слободен печат
Инспекциските служби кои вршат надзор и контрола на почитувањето на протоколите кои ги носи Владата ќе ги интензивираат контролите на терен за да придонесеме за...
Вести Македонија

Идентификувани три лица кои украдоа мртовец од болница, следуваат кривични

Јавното обвинителство (ЈО) постапува по вчерашното подигање на мртовецот од Инфективното одделение при струмичката болница. Откако беше известено од МВР веднаш издаде насоки да се...
Вести Македонија

Деркоски најави дека наредните денови ќе бидат изготвени здравствените протоколи врз основа на кои ДИК ќе направи упатства за гласање

Слободен печат
Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Оливер Деркоски по денешното потпишување на Кодексот за фер и демократски избори истакна дека претстојните избори 2020 година ќе...