13 C
Скопје

Tag : заеви

Вести Македонија

Заев во најновиот анкетен лист пријавил поголем имот

Слободен печат
Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, во најновиот анкетен лист пријавил поголем имот во споредба со претходно. Станува збор за стан, моторно возило и...
Слајдер Хроника

Полицијата го блокира доставувањето на хуманитарна помош од семејството Заеви

Горан Наумовски
Во магацин на улица „Ѓорги Трајков” во Струмица каде се пакуваат хуманитарни пакети кои се донација од семејството Заеви, синоќа влегле полициски службеници и јавен...
Вести Македонија

Донација од прехранбени продукти во Босилово од семејството Заеви

Слободен печат
Двесте пакети со прехранбени продукти денес донираше семејството Заеви во општина Босилово. Донацијата беше примена од страна на Општинскиот кризен штаб и преку него ќе...
Вести Македонија

Фамилијата Заеви донираше 200 прехранбени пакети во Банка за храна Кавадарци

Слободен печат
Фамилијата Заеви донираше 200 прехранбени пакети во Банка за храна Кавадарци, кои ќе бидат распределени на социјално загрозени кавадарчани. Претставникот на Банката за храна, Роберто...
Вести Македонија

Премиерот Заев и сопругата Зорица на прием кај Трамп и Меланија (ФОТО)

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев со сопругата присуствуваше на прием кој го организираше американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија, во Њујорк на ГС на ОН....