12.8 C
Скопје

Tag : вооружува

Вести Регион

Хрватска забрзано се вооружува

Слободен печат
Со купување на 12 повеќенаменски борбени авиони, воениот буџет на Хрватска за прв пат оваа година ќе надмине два проценти од БДП. Во исто време,...