Вол Стрит Журнал Archives - Слободен печат

Tag : Вол Стрит Журнал

Кошарка Спорт

Дурант: Понекогаш го мразам циркусот во НБА

Слободен печат
Кевин Дурант летово одлучи да го напушти Голден стејт вориорс и како слободен играч потпиша за Бруклин нетс, но поради повредата на ахиловата тетива ќе...
Вести Свет

„Капитал Газет“ доби Пулицер за известување за пукањето во нивната редакција

Слободен печат
Локален весник од САД „Капитал Газет“ доби Пулицерова награда за известувањето на масовното пукање кое се случи во нивните канцеларии. Но немаше прослава за новинарите...