Tag : Влатко Лозаноски – Лозано

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе ве полазат морници од емоција: Мајка и син од Австралија ја пеат „Мајко“ на Лозано! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Извесен Блушко од Австралија на својот профил на Инстаграм сподели видео на кое тој и неговата мајка во дует го пеат големиот хит на пејачот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Една од најслушаните песни за Велигден, „Километри“ во ново руво од Лозано и бендот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Еден од најголемите хитови на познатиот пејач Влатко Лозаноски – Лозано, „Километри“ доби ново руво. Познатиот пејач и неговиот бенд од дома ја изведоа една...
Еспресо Шоу биз

„Километри“ на Лозано украдена од косовски пејач – се натпреварувал на фестивал! (ВИДЕО)

Слободен печат
Косовскиот пејач Кораб Шаќири ја украл музиката од песната „Километри“, еден од најголемите хитови на популарниот пејач Влатко Лозаноски – Лозано. Шаќири со песната на...
Еспресо Шоу биз

Празник за уши, но и очи: Погледнете ги девојките од бендот на Лозано (ФОТО)

Слободен печат
Популарниот пејач Влатко Лозаноски – Лозано во моментов е број еден на македонската сцена од сите можни аспекти. Ќе наведеме само неколку, бидејќи навистина ги...