1 C
Скопје

Tag : владина делегација

Вести Македонија Слајдер

Исвиркана владината делегација на Мечкин Камен: Ова е место за херои, не за предавници

Слободен печат
На Мечкин Камен во Крушево околу 11.30 часот релативно мал број посетители ги пречекаа претставниците на Владата, кои беа исвиркани од дел од присутните. „Ова...
Вести Македонија

Владини делегации положија венци свежо цвеќе на гробот на поранешниот претседател Борис Трајковски

Слободен печат
Повеќе делегации на Владата на Република Северна Македонија денеска положија венци со свежо цвеќе на гробот и на спомен обележјата во чест на поранешниот претседател...
Вести Македонија

Владината делегација положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев (ВИДЕО)

Слободен печат
Владината делегација предводена од министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, заменик министерот за култура, Владимир Лазовски, и националниот координатор за култура, Роберт...
Вести Македонија

Владината делегација на чело со Заев се сретна со поранешни функционери на НАТО и ЕУ во Лондон

Слободен печат
Владината делагација што ја предводи премиерот Зоран Заев, денеска пред Состанокот на лидерите на НАТО во Лондон, имаше средба со поранешни високи функционери и амбасадори...
Вести Македонија

Заев со владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон

Слободен печат
Владина делегација, предводена од премиерот Зоран Заев ќе учествува утре и задутре на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од постоењето...
Вести Економија

Владина делегација во Виена на средби со претставници на австриски компании

МИА Агенција
Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев денеска ќе престојува во Виена, каде ќе има работни средби и панел дискусија со претставници на австриски компании....
Вести Економија

Владина делегација предводена од вицепремиерот Анѓушев во посета на Чешка

МИА Агенција
Владина делегација предводена од вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денеска и утре ќе престојува во посета на Брно, Чешка каде се одржува Меѓународниот инженерски...
Вести Македонија

Владина делегација на Самитот за климатски промени во Њујорк

МИА Агенција
Со учество во работата на Самитот за климатски промени започна официјалниот дел од програмата на активностите на делегацијата на Владата на Северна Македонија предводена од...