• владејачко мнозинство

„Нѐ отстранија од Владата, изневерени сме“, вели Африм Гаши

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши, вечерва во гостувањето на телевизијата „21“, говорејќи за одлуката на партијата да излезе од Владата, откри дека разговорите меѓу Демократската унија за интеграција (ДУИ) и Алијансата за Албанците (АА) траеле шест месеци. Гаши смета дека Алтернатива е „изневерена“ од партнерите во власта. „Многу беше јасно дека на ДУИ поради внатрешни …

„Нѐ отстранија од Владата, изневерени сме“, вели Африм Гаши Read More »