Tag : вип арена

Скопје

Прва триатлонска трка и посебен сообраќаен режим околу ВИП Арена „Борис Трајковски”

Посебен режим на сообраќај денеска од 7.30 до 12.30 часот ќе има околу ВИП Арена „Борис Трајковски” поради интернационалната трка  „Топси триоги триатлон” што ја...
Вести Ви Препорачуваме Култура

Вечерва величествен концерт на „Кралот на валцерот“ Андре Риу

Слободен печат
Вечерва со почеток во точно 20 часот, во Вип Арената „Борис Трајковски” во Скопје, македонската публика ќе има ексклузивна можност да биде дел од величествениот...
Ракомет Спорт

Ракометна „треска“: Бодрете ги и сениорките на патот кон СП!

Слободен печат
Потсетување дека влезот за овој меч е слободен за сите љубители на ракометот и воопшто спортот кои сакаат да ја дадат поддршката од трибините. Противникот...
Вести Скопје

Саем на креативци во Скопје – 3D принтери, роботика и програмирање

Слободен печат
Првиот „Мини саем на креативци” (Mini Maker Faire) денеска од 10 до 19 часот ќе се одржува на паркингот на Вип арената „Борис Трајковски” во Скопје. ...