Tag : виновен

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Коронавирусот повторно виновен – Одложено 78-то доделување на Златен глобус

Слободен печат
Свеченото доделување на филмските награди Златен глобус ќе се одржи на 28 февруари 2021 година, а не во јануари како што досега беше вообичаено, објавија...
Вести Свет

Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување

МИА Агенција
Американскиот процудент Харви Вајнстин денеска во суд во Њујорк е прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување, јави Си-Ен-Ен. Вајнстин е прогласен за виновен...
Вести Свет

Стоун е виновен за неколку криминални дела

МИА Агенција
Порота на федерален суд во Вашингтон синоќа го прогласи за винован републиканецот Роџер Стоун, поранешен советник на претседателот Доналд Трамп, за лажно сведочење, попречување на...
Вести Свет

Помошникот на Туск прогласен за виновен од небрежност за падот на авионот во кој загина Качински

МИА Агенција
Судот во Варшава денеска го прогласи Томаж Арабски, помошник на поранешниот полски премиер Доналд Туск, за виновен од небрежност во врска со падот на авионот...