• Вилма Русковска

ВИДЕО | Русковска: Ако Камчев не е во притвор ќе побегне, исто и за Јанакиески има индиции за бегство

Зборувајќи за случајот „Империја“ во кој еден од обвинетите е бизнисменот Јордан Камчев како и за случајот „Плацеви на Водно“ поради кој тој остана во притвор и покрај понудената гаранција во готвина и во недвижен имот, обвинителката Вилма Русковска е децидна дека тој ќе остане во притвор и понатаму. -Одбраната го исполитизира случајот со тоа …

ВИДЕО | Русковска: Ако Камчев не е во притвор ќе побегне, исто и за Јанакиески има индиции за бегство Read More »