29 C
Скопје

Tag : викторија азаренка

Останатo Спорт

Австралија опен: Надал без проблеми, елиминирана Азаренка!

Слободен печат
Еден од главните кандидати за освојување на грен слем тенискиот турнир во Мелбурн, Рафаел Надал рутински со максимален резултат 3:0 во сетови 6:3, 6:4 и...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Вавринка ја запиша 150 грен слем победа!

Слободен печат
Швајцарецот Станислас Вавринка се пласираше во третото коло на турнирот во Париз, „Ролан Гарос“. Шампионот од 2015 година денеска во втората рунда го совлада Германецот...
Останатo Спорт

Азаренка го напушти теренот на Ролан Гарос: Ова е смешно

Слободен печат
Денеска започна последниот грен слем турнир годинава, а организаторите на Отвореното првенство на Франција се соочија со големи проблеми поради лошите временски услови, дождот и...
Останатo Спорт

Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Слободен печат
Синер кој има 19. години и е 74. тенисер на АТП ранг листата, го победи 11. носител по два часа и две минути игра со...
Останатo Спорт

Дебакл на шампионката на Австралија Опен, на Мастерсот во Рим не освои ниту еден гем

Слободен печат
Викторија Азаренка која на штотуку завршниот УС Опен играше во финалето и загуби во три сета од Наоми Осака, својата одлична форма ја потврди и...
Останатo Слајдер Спорт

Осака: Ќе беше срамота да загубев за помалку од еден час

Слободен печат
Азаренка одлично го започна финалето во женска конкуреција, во првите девет гема дури осум ги реши во своја корист и по само половина час игра...
Останатo Спорт

Осака со пресврт до третата грен слем титула! (ВИДЕО)

Слободен печат
Јапонската тенисерка успеа после пресврт да слави во женското финале на грен слем турнирот „УС Опен“ во Њујорк, САД, откако со 1:6, 6:3 и 6:3...
Останатo Спорт

УС Опен: Осака за титулата против Азаренка! (ВИДЕО)

Слободен печат
Азаренка во полуфиналето ја елиминираше Серена Вилијамс, а Осака беше подобра од Џенифер Брејди, па така завршната битка на грен слем турнирот УС Опен во...
Останатo Спорт

УС Опен: Во полуфиналето пресметка на две мајки, Тим обезбеди пресметка со Медведев

Слободен печат
Азаренка продолжува со одличните игри и по триумфот на Мастерс Синсинати, обезбеди пласман во полуфиналето на УС Опен по убедливата победа над Елиз Мертенс со...
Останатo Спорт

УС Опен: Медведев без милост за Тиафо, Азаренка во четвртфиналето

Слободен печат
Петтиот носител славеше со убедливи 6:4,6:1,6:0 за точно 100 минути игра. Медведев во првиот сет веднаш направи два брејка и дојде до предност од 5:2,...