• виктор осимен

После Милано, шампионските соништа на Наполи добија нов жесток удар

„Наполитанците“ предводени од тренерот Лучано Спалети не само што го претрпеа првиот пораз во Серија А од Интер во Милано, туку и останаа без главниот играч во нападот, Виктор Осимен кој е најдобар стрелец во досега сезонава со пет голови. Нигерискиот напаѓач мечот против „нераѕурите“ го заврши пред крајот поради незгоден удар во лицето. Осимен …

После Милано, шампионските соништа на Наполи добија нов жесток удар Read More »