24.8 C
Скопје

Tag : Виктор Мизо

Вести Економија Слајдер

Мизо: Глобалните снабдувачки ланци на електроника ќе го диктираат производството

Заздравувањето на германската економија е значајно за македонските производители на делови за автоиндустријата, оценува Виктор Мизо, директор на „Костал Македонија“ и претседател на Асоцијацијата на...
Вести Економија Слајдер

Деспотовски на средби со странски инвеститори, најавени нови инвестиции и повисоки плати

Слободен печат
Новиот концепт во работењето и новиот начин на државна помош беа во фокусот на разговорите што директорот на Технолошко-индустриските развојни зони Јован Деспотовски ги имаше...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Извозниците се плашат од продлабочување на рецесијата

Соња Кириџиевска
Галопирачкиот есенски бран на коронавирусот низ целиот свет може да предизвика двојно подлабока рецесија, а тоа значи дека претходните знаци на стабилизација на економските параметри...
Вести Економија Слајдер

Мизо: Мора да ја задржиме работна сила, очекуваме да видиме со какви дополнителни мерки ќе ни излезе во пресрет Владата

Слободен печат
-Сите веќе се навикнавме со внимание да ги следиме здравствените билтени. Ќе помине веројатно уште една недела кога ќе почнеме да ги следиме и билтените...