20.8 C
Скопје

Tag : виктор фонт

Спорт Фудбал

Легендата и иден тренер на Барселона се огласи на денот на изборите,

Слободен печат
Денеска околу 110.000 „сосиоси“ (членови на Барселона) го избираат идниот претседател на каталонскиот тим. Изборите се сметаат за најважни во последните 30-тина години бидејќи ќе...
Спорт Фудбал

Кројф со една изјава ги реши претседателските избори во Барселона?!

Слободен печат
Еден од тројцата кандидати за претседател на Барселона, Виктор Фонт, во последните неколку месеци најавува дека доколку победи, тогаш нов тренер ќе биде Чави Ернандез,...
Спорт Фудбал

Одложени претседателските избори во Барселона

Слободен печат
Изборите за наследник на Хосеп Марија Бартомеу беа закажани за 24. јануари, но денеска се одложени поради зголемениот број на заразени лица со коронавирус во...
Спорт Фудбал

Официјално, тројца кандидати за претседател на Барселона

Слободен печат
Барселона на 24. јануари ќе добие нов претседател кој ќе го наследи Хосеп Марија Бартомеу, а денеска и официјално е потвфрдено дека на изборите ќе...
Спорт Фудбал

Нов фронт во Барселона: Фонт бара одлагање на изборите, фаворитот Лапорта е против

Слободен печат
Барселона никако да крене глава од проблемите и во новата година, овој пат поради претседателските избори. Изборите на кои ќе се избере наследникот на Хосеп...
Спорт Фудбал

Планот на Фонт: Меси да остане, Гвардиола да дојде во Барселона

Слободен печат
Виктор Фонт кој е најсериозен кандидат за претседател на Барселона повторно истакна дека се надева оти же успее да го убеди Лионел Меси да остане...
Спорт Фудбал

Манчестер сити има нов интересен план за Лео Меси!

Слободен печат
Претседателските избори во фудбалскиот клуб Барселона ќе се одржат на 24 јануари 2021 година, а еден од главните кандидати да ја има функцијата прв човек...
Спорт Фудбал

Фонт има план како да го задржи Меси во Барселона

Слободен печат
Според анкетите, Фонт има најголеми шанси на претстојните избори кои е планирано да се одржат на 24. јануари, да биде нов претседател на Барселона и...
Спорт Фудбал

Изборите за претседател на Барселона ќе се одржат на 24 јануари

Слободен печат
Според весникот „Марка” датумот е прелиминарен, бидејќи изборите може да бидат пролонгирани поради пандемијата на коронавирусот, а се очекува во наредната недела да бидат договорени...
Спорт Фудбал

Лео Меси со пет „услови“ за најважниот договор во кариерата!

Слободен печат
Капитенот на каталонскиот клуб сега е поблизу до останување на „Камп Ноу“, но тоа не мора да значи ништо. Лионел Меси со сите сили во...