Tag : викенд медиа фестивал

Вести Регион

Викенд Медиа Фестивалот без пластика за едно користење

Слободен печат
На 12. издание на најголемиот комуникациски фестивал во регионот, кој се одржува од 19 до 22 септември, во Ровињ, првпат ќе се користат посебно дизајнирани...
Вести Регион

Викенд Медиа Фестивал во Ровињ: Секс, лаги и недвижности – Зошто паѓа довербата во медиумите?

Слободен печат
Повеќе од 150 предавачи и панелисти, пет паралелни сали и прв Weekend Masterclass во Гранд Парк хотелот во Ровињ, три дена богата фестивалска програма ќе...
Вести Регион

Кои се новинарите од „Аксиос“ и зошто нивната уредничка политика толку многу го нервира Доналд Трамп?

Слободен печат
Доналд Трамп вчерашниот ден го започна со твит преку кој се пресметува со „Аксиос“ и ги обвинува дека прават сè за да го посрамотат претседателот....