Tag : вестри

Вести Македонија

Шест новозаболени и еден починат од Ковид 19 во Куманово

Слободен печат
Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) Куманово во последните 24 часа евидентира шест нововозаболени лица од Ковид 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа. Според...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Маки во Лабуништa: Не сакаме да се тестираме за Ковид 19, зашто се плашиме дека ќе завршиме на респиратор!

Жителите на струшкото село Лабуниште одбиваат да се тестираат за коронавирус и се лекуваат дома, зашто се плашат дека ако им се земе брис и...
Вести Македонија Слајдер

Облачно време со повремен пороен дожд и ветер

Слободен печат
Времето во земјава ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места ќе бидат пообилни (20 до 30 л/м2), локално во форма на невреме...
Вести Македонија Слајдер

Илијевски: До четврток ќе знаеме дали ќе ги бојкотираме изборите во Србија

Слободен печат
Ќе донесеме одлука за нашето учество за претстојните избори во Србија. Состојбата е мошне сериозна во Србија бидејќи победникот веќе се знае. Опозицијата ќе ги...
Вести Регион

Бегалскиот и мигранстскиот проблем за Грција е прашање од национално значење

Слободен печат
Бегалското/ мигрантското прашање е од национално значењ,е, а владата со план, одлучност и сериозност ќе се справи со проблемот, со солидарност во внатрешноста и одлучност...