2 C
Скопје

Tag : вести слајдер

Вести Македонија Слајдер

Груби: Подготвени сме за соработка со СДСМ, но само ако Насер Зибери е премиер

Слободен печат
Подготвени сме за соработка со СДСМ, но само ако Насер Зибери е премиер, рече Артан Груби од ДУИ на гостување во „Само интервју“ на Канал...
Вести Македонија Слајдер

Пациент почина на пат кон Инфективна, 33 нови случаи на Ковид-19 и 22 оздравени лица

Слободен печат
Денеска се потврдени 33 нови случаи на Ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 1572 лица. Оздравени се 22 пациенти – почина едно лице Институтот...
Вести Македонија

МЗ: Компаниите кои го добија тендерот не можат да ги испорачаат респираторите

Слободен печат
Двете компаниите кои го добија тендерот за набавка на 31 респираторна машинa, не известија дека нема да бидат во можност да ги испорачаат респираторните машини...
Вести Македонија Слајдер

Вавлукис: Сите оние кои имаат кардиоваскуларни итности, веднаш да побараат лекарска помош

Слободен печат
Марија Вавлукис, кардиолог од УК за кардиологија во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за намалениот број пациенти, па оттаму останува нејасно дали станува збор...
Вести Економија Слајдер

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат
Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6950 денари, додека американскиот долар чини 56.6633 денари, британската фунта пак, изнесува 70.7812 денари.    ...
Вести Македонија Слајдер

Коцевски: Постои вознемиреност во Велес, да се земат повеќе брисеви за да се намали паниката

Слободен печат
Велешкиот градоначалник, Аце Коцевски во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ говореше за тоа како Велес се справува со кризата од коронавирусот. -Од минатиот петок сум...