6 C
Скопје

Tag : васко скендеровски

Спорт Фудбал

Романска лекција за македонските футсалци во Темишвар

Слободен печат
Денеска македонската футсал репрезентација на гостински терен го претрпе и четвртиот пораз во неуспешните квалификации за пласман на следното Европско првенство. Избраниците на селекторот Васко...
Спорт Фудбал

Скендеровски: Со победа над Србија речиси ќе бидеме пласирани на ЕП!

Слободен печат
Македонската футсал репрезентација денеска од 19.00 часот во С.Ц. „Јане Сандански“ ќе го игра можеби најважниот натпревар од квалификациите за пласман на следното Европско првенство....
Спорт Фудбал

Скендеровски: Бодот против Србија е рамно на светско чудо!

Слободен печат
Херојска партија на избраниците на селекторот Васко Скендеровски на денешното гостување играјќи реми 1:1 во Врање против Србија. Македонската футсал репрезентација со ова реми ги...
Спорт Фудбал

Футсал репрезентацијата ослабена на двомечот со Србија

Слободен печат
Македонската футсал репрезентација в петок против Србија во Врање ќе го одигра натпреварот од третиот круг од квалификациите за Европското првенство. Три дена подоцна ќе...
Спорт Фудбал

Скендеровски го објави списокот за квалификациските мечеви со БиХ и Романија

Слободен печат
Селекторот на македонската футсал репрезентација, Васко Скендеровски го објави списокот на играчи за квалификациските натпревари против Босна и Херцеговина и Романија од циклусот за пласман...
Спорт Фудбал

Македонија пред пласман во футсал квалификациите за ЕП, Англија ги откажа бараж натпреварите

Слободен печат
Англиската фудбалска Федерација  преку официјален допис до Фудбалската федерација на Македонија извести дека футсал репрезентацијата на Англија нема да допатува во Скопје и нема да...
Спорт Фудбал

Футсалците ги дознаа ривалите за пласман на ЕП 2022

Слободен печат
Доколку македонската најдобра футсал репрезентација ја совлада Англија во бараж натпреварите, ќе се најде во квалификациската група 4 со селекциите на Романија, Србија и Босна...